Günümüzde estetik kaygıların kolayca giderilebilmesi ve kişilerin yaşadıkları özgüven sorunlarının ortadan kaldırılabilmesi amacıyla birçok farklı estetik uygulama yapılabilmektedir. Vajinal beyazlatma işlemleri ise son dönemlerde en popüler hale gelen müdahalelerin başında yer almaktadır. Bu işlemler sayesinde birçok kadın, özellikle cinsellik sırasında yaşadığı estetik kaygıları kolayca geride bırakma fırsatına sahip olmaktadır.

Genital organlar, birçok farklı nedene bağlı olarak renk değişimi gösterebilmektedir. Bölgede oluşan renk koyulukları; yaşın ilerlemesi, gebelik döneminde östrojen seviyelerinin yükselmesi, sentetik iç çamaşırları nedeniyle cildin hava almaması, sıcak ağda uygulamaları, hormonal değişimler ve hatalı epilasyon uygulamaları gibi birçok farklı nedenden ötürü meydana gelebilmektedir. Ancak sebep ne olursa olsun, bikini bölgesi beyazlatma işlemlerinin doğru şekilde uygulanması ile bu sorunların ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Gerçekleşiyor?

Genital beyazlatma işlemleri; anüs çevresi, vulva bölgesi ve diğer çevre dokularda görülen renk koyuluklarının giderilmesi amacıyla yapılan estetik müdahaleleri kapsamaktadır. Ancak bu işlemlerin iç ve dış labia dokularına uygulanması sağlık açısından taşıdığı riskler nedeniyle tavsiye edilmemektedir. Bu nedenle dış genital beyazlatma uygulamaları olarak da tanımlanması mümkündür.

Genital beyazlatma işlemleri için kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Özellikle renk açıcı özelliği bulunan kremlerin kullanımı ile sıkça karşılaşılmaktadır. Ancak bu kremler, yalnızca geçici bir etki oluşturduğu için kullanımına ara verilmemesi gerekmektedir. Bu durum ise sağlık, ayrılması gereken vakit ve maddi açıdan sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle birçok kadın, kalıcı ve etkili sonuçlardan yararlanabilmek adına farklı yöntemler hakkında araştırmalar yürütmektedir.

Cilt üzerinde renk koyulaşmalarının görülmesine neden olan yapılar, melanin pigment hücreleri olarak adlandırılmaktadır. Saçlar ve deri gibi dokuları renklendirmekten sorumlu olan bu hücrelerin sayısında artış görülmesi, bölgede koyu kahverengiye dönük renk değişimlerinin görülmesine neden olmaktadır. Genital bölge beyazlatma işlemleri sırasında ise bu hücreler yok edilmekte ve bölgede kalıcı bir beyazlık yaratılması mümkün olmaktadır. Ancak yapılan uygulama ne kadar başarılı olursa olsun, kararmaya neden olan alışkanlıkların sürdürülmesi problemin kendisini tekrarlamasına yol açacaktır.

Genital beyazlatma işlemlerinde en etkili sonuçları doğuran uygulamaların başında yer alan Pink Intimate System, genital renk değişimlerine yol açan melanosit hücrelerine müdahale edilmesini mümkün hale gelmektedir. Bu sayede uygulama bölgesinde cilt renginin açılması ve aydınlık bir görünümün kazanılması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda cilt dokusunun canlanması ve daha genç bir görünüm kazanması gibi avantajları elde etmek de mümkün olmaktadır.

Genital Bölge Beyazlatmada Ağrı veya Acı Oluyor mu?

Genital bölge beyazlatma işlemleri, koyulaşma görülen alanın genişliğine ve renk koyuluklarının derecesine bağlı olarak farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Ancak bu yöntemlerin tümü oldukça acısız ve ağrısız işlemlerden meydana gelmektedir. Günümüzde kullanılan en etkili çözüm ise Promoitalia firması tarafından geliştirilen ve Live Pharma İlaç ve Sağlık Ürünleri ailesi sayesinde ülkemizde ulaşılabilir olan Pink Intimate System olarak öne çıkmaktadır.

Pink Intimate System ile genital beyazlatma avantajlarından yararlanmak için öncelikle bölgenin temizlenmesi ve kurulanması gerekmektedir. Ardından genital organ üzerine, her 2 tarafa da üçer damla uygulama yapılması ve eldiven kullanarak masaj yapılması gerekmektedir. Masaj yaparken bölgeye hafif bir baskının uygulanması ve bu işleme 5 ila 6 dakika kadar devam edilmesi, etkili sonuçların alınabilmesi adına büyük bir önem taşımaktadır.

Tamamen emilim sağlandıktan sonrasında ürünün cilt üzerinde 2 ila 3 dakika kadar bekletilmesi gerekmektedir. Ardından ıslak bir gazlı bez ya da pamuk ile ürün temizlenmelidir. Cilt kurulandıktan sonrasında uygulama adımlarının 2 kez daha uygulanması gerekmektedir. Toplamda 3 tekrarla birlikte seans tamamlanmış olmaktadır. En etkili sonuçların alınabilmesi için her 15 günde bir kez olmak üzere, 4 seans uygulama yapılması önerilmektedir.

Pink Intimate System Nedir?

Livepharma ailesinin en etkili ürünleri arasında yer alan Pink Intimate System, beyazlatma ve tahrip olan cilt dokusunda toparlayıcı etki sağlayan özel bir peeling türüdür. Aynı zamanda diz kapakları, dirsekler, meme ucu, bikini bölgesi ve koltuk altı gibi bölgelerde kullanılması mümkündür.

Pink Intimate System, renk koyulaşması sorununun şiddetine bağlı olarak 4 seansa kadar kullanılabilmektedir. Özel beyazlatıcı ve yatıştırıcı formülü ile cilt dokusunun gençliğini tekrardan kazanması, sıkılaşması ve beyazlaması gibi avantajları güvenli şekilde elde etmek mümkün hale gelmektedir.