Saç dökülmesi hayat kalitesini olumsuz etkileyen problemler arasında önde gelen sorunlardan birisidir. Saç dökülmesi geçici veya kalıcı olabilmektedir. Dökülmenin sebebi ise kalıtımsal rahatsızlıklar, hormonal değişiklikler, tıbbi durumlar ve yaşlanma olabilir. Erkeklerdeki saç dökülmesi oranı kadınlara göre daha fazladır. Günümüzde saç dökülmesini önleme amacıyla kullanılan birçok tedavi bulunmaktadır. Bu tedaviler arasında en çok bilinenler ise saç mezoterapisi ve PRP’dir.

Saç Köklerinin Güçlenmesi için Ne Yapmalıdır?

Saç dökülmesini önlemek için ilk yapılması gereken saç köklerinin güçlendirilmesini sağlamaktır. Saçlarımız, beslenme düzenimizden günlük yaşamımızdaki strese neden olabilecek olaylara kadar birçok sorundan etkilenebilmekte ve seyrekleşebilmektedir. Seyrekleşmeyi önleyebilmek amacıyla evde uygulayabileceğimiz ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilebilecek yöntemler mevcuttur. Saç kökleri güçlendirme amaçlı kullanılabilecek yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Saç tipine uygun şampuan, saç kremi ve gerekli durumlarda saç maskesi kullanmak,
 • Saç köklerini güçlendiren gıda takviyeleri kullanmak (biotin, çinko, C ve E vitaminleri vb.),
 • Saç ürünlerini duş esnasında masaj yaparak uygulayıp saç köklerinin uyarılmasını sağlamak,
 • Yüksek ısı ile saça uygulanan işlemlerden kaçınmak,
 • Saç mezoterapisi ile saç köklerini içeriden beslemek.

Ölen Saç Kökleri Canlanır mı?

Saç kökleri öldüğü zaman yerine yeni saçların çıkıp çıkmayacağı merak konusudur. Saç dökülmesinin öncelikli nedenlerinden biri yenilenmedir. Fakat dökülen saçların yerine yeni saçların çıkabilmesi için saç köklerinin canlı kalabilmesi gerekmektedir. Saç kökleri öldüğü zaman, köklerin yeri boşaldığı için tekrar canlanmazlar. Özellikle erkeklerde kalıtsal yatkınlık da mevcut ise kellik görülme riski artmaktadır.

Saç Köklerim Çok Zayıf Ne Yapmalıyım?

Saç kökleriniz çok zayıf ise bu durumun nedenini öğrenmek için öncelikle doktorunuza danışmalısınız. Saç köklerinin zayıf olmasının birçok sebebi olabilmektedir. Bazı saç dökülmesi tipleri evde yapılan uygulamalar ile önlenebilse de bazıları için farklı tedavi gereksinimleri olabilmektedir. Genel saç dökülmesi nedenlerini şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Sağlıksız beslenme düzeni,
 • Düzenli olarak kullanılan bazı ilaçlar,
 • Alkol ve sigara kullanımı,
 • Hormonal dengesizlikler ve bozukluklar,
 • Stresli bir yaşam tarzı,
 • Genetik faktörler.

Bu sorunlar saç köklerini canlandırma tedavilerine engel de oluşturabilmektedirler. Fakat doktor tavsiyesi ile gerçekleştirilecek doğru ve güvenli uygulamalar sayesinde bu durum tersine çevrilebilmektedir. Saç köklerinizin neden zayıf olduğunun kaynağı tespit edildikten sonra gerekli uygulamalar sizler için tespit edilecektir.

Nucleofill Hair-DNA Işıltısı Nedir?

Nucleofill serisinin yeni biyolojik yapılandırma jeli, orta moleküler ağırlıklı ve yüksek yoğunluklu polinükleotidlerden oluşan, maksimum seviyede saflaştırılmış, doğal kökenli, ve özellikle saç kökünün doku ve hücre beslenmesini iyileştirmek için geliştirilmiş bir üründür.

Nucleofill Hair-DNA Işıltısı yüksek akışkanlığa sahip uzun zincirli DNA parçalarından (polinükleotit) oluşur. Eşsiz içeriği sayesinde yan etkisi yoktur ve tamamen parçalanabilmektedir. Nucleofill Hair-DNA Işıltısı saçların daha sağlıklı ve güçlü olması için özel olarak geliştirilmiştir ve orta düzeyde moleküler ağırlığa sahiptir.  Etkili bir saç mezoterapisi ürünü olan Nucleofill Hair-DNA Işıltısı, doğru uygulama protokolü sayesinde saçlarınızda gözle görülür bir değişim yaratır. 3 etkinin sinerjisi sayesinde saçlarınız daha sağlıklı, canlı ve gür görünür. Nucleofill Hair-DNA Işıltısı’nın 3 sinerjik etkisi şu şekildedir:

 • Saç köklerini güçlendirme,
 • Saç dökülmesini önleme,
 • Saç tellerini kalınlaştırma.

Nucleofill Hair-DNA Işıltısı’nın saç köklerini güçlendirme etkisi sayesinde saç dökülmesinin önüne geçilirken saç telleriniz kalınlaşmaya başlayacaktır. 6 seanslık bir Nucleofill Hair-DNA Işıltısı uygulaması sayesinde, özellikle erkek tipi saç dökülmesi (erkeklerde tepenin açılması) durumlarının önlendiği ve azaldığı görülmüştür. Nucleofill Hair-DNA Işıltısı’nın seans sayısı kişiden kişiye değişebilmekte ve yaş ve saç kökünün durumu gibi birçok faktörden etkilenebilmektedir.  Nucleofill Hair-DNA Işıltısı uygulamasının size uygun olup olmayacağını öğrenmek için hekiminize danışmanızı tavsiye ederiz. Saç kökünün zayıflaması ve saç dökülmesinin sebebine göre uygulanması gereken tedaviler değişiklik gösterebilmektedir.